B.P.R.D.

bprd_plague_of_frogs_trade_collections

Закінчив серію B.P.R.D. і скоріше розчарований, ніж задоволений.

З одного боку, серія вдало запозичує всі фірмові елементи Hellboy. Знайомий за форматом паранормальний процедурал з картинними злодіями, стародавніми артефактами, демонами, вампірами і посиланнями на Лавкрафта, а також з бадьорими екшен-сценами. Міньола чудово знає, як це все поєднувати в вибуховий коктейль.

Крім того, на початку цікаво спостерігати за динамікою стосунків всередині групи героїв. Власно, там і склад головних персонажів часто і потроху змінюється – як і їхні думки щодо коллег. Вони притираються, пристосовуються один до одного і до екстремальних обставин, в яких опиняються. Подібні переміни роблять героїв більш живими, об’ємними.

З іншого боку, B.P.R.D. демонструє класичну ваду довгих серіалів – занадто розтягнутий сюжет. Основна лінія про боротьбу з так званими жабами (Frogs) і спроби зупинити апокалипсис змогла б вміститися, якщо відверто, в 3-4 книжки максимум. Все інше – філлери, спроби вичавити з сеттінгу трохи більше деталей про персонажів або події (але не завжди ці розповіді доречні і цікаві).

Не сподобалось і те, що одночасно з підвищенням ставок (той самий кінець світу людей через навалу жаб) головні герої майже повністю “завмирають” у якомусь драматичному стані внутрішньої напруги. Вони постійно втомлені, роздратовані і мимоволі транслюють ці емоції на читача. І роблять це одноманітно і нудно.

Advertisements

Коментар?..

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s