The Viking Spirit

VikingSpirit

Вельми непогана змістовна книга для тих, кто хоче більш-менш детально познайомитися зі скандінавською міфологією. У якості комфортної стартової точки я маю на увазі “Міфологію” Геймана, а The Viking Spirit при цьому стоїть сходинкою вище.

Вона більш академічна, через те час від часу може здаватися трохи сухою і нуднуватою. Але книга не просто перераховує представників пантеона і переказує міфи, а ще й аналізує їхні джерела і навіть інколи компілює декілька версій разом з відповідними супутніми коментарями.

Класно, что в The Viking Spirit є розділ, що присвячений так би мовити побутовому застосування релігії північними народами. На жаль, подробиць у цьому розділі відверто мало. Про побут вікінгів нам в принципі відомо мало що. Письменність вони не поважали (руни взагалі не особливо підходять для написання на папері). Якісь систематичні спроби впорядкувати інформацію про вікінгів проводились переважно християнськими літописцями. А вони – через зрозумілі причини – вважали варягів дикими кровожерливими варварами. І невідомо як сильно переінакшували в своїх записах реальні факти.

Advertisements

Коментар?..

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s