Abe Sapien

Abe

У Міньолаверсі стався апокаліпсис. Страшенні монстри різного калібру, що були ув’язнені у товщі землі і глибоко під водою, вирвалися на поверхню. Тепер вони бадьоро руйнують цивілізацію і полюють на людей. Одних просто вбивають, інших перетворюють на таких само монстрів. Світовий порядок – який би він там не був – миттєво знищено. Англії вже немає, частини Азії теж. B.P.R.D. намагається хоча б локально підтримувати ситуацію під контролем. Але ресурсів і рук не вистачає. До того ж один з головних агентів – Абрахам “Ейб” Сапієн – подався в самоволку.

У Сапієна криза самоідентифікації. Він же і сам монстр за мірками пересічної людини. І вважає, що все, що відбувається, якось з ним пов’язано. Є певні натяки на це. Йому постійно маряться епізоди з минулого життя, коли він ще був чоловіком, а не потворою. Шукаючи відповідь на питання “Хто я?”, Ейб подається до мандрівки скрізь те, що лишилось він Штатів.

Abe Sapien був би дійсно класним коміксом, якщо б вмістився в дві або три збірки (по п’ять стандартних випусків у кожній). Але на жаль, сюжет розтягнутий в серію аж з дев’яти томів.

Hammerhead

Спочатку комікс шокує жорстоким реалізмом. Надзвичайний контраст, якщо останнє, що читав з Міньолаверсу – це веселі пригоди молодого Хелбоя. Але поступово історія втягується в звичний ритм і формат такого собі пост-апокаліптичного роад муві, і раптом з’ясовується, що більшість сюжетних ситуацій вже десь бачив. Наприклад, в The Walking Dead, Sweet Tooth або в The Last of Us…

Ейб зустрічає попутників, намагається як може їм допомагати. Разом вони мандрують з однієї локації в іншу, а справи поступово стають все гіршими. Сапієн вперто ухиляється від долі і ніяк не наважиться дізнатися правду про себе. Сюжет його слушно чекає і нудно тупцює на місці, повторюючи драматичні сцени. Вбивають ще одного попутника, ще одне містечко розкриває свій страшний секрет (про який легко було здогадатися через жанрові штампи), Ейб згадує ще один шматочок свого минулого. І все повторюється.

У підсумку Abe Sapien запам’ятався лише декількома сценами і персонажами, а сюжетно – більше втомив, ніж зацікавив.

Advertisements

One thought on “Abe Sapien”

Коментар?..

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s