«Інтернат»

Internat

Вчитель Паша з невеличкого селища їде у місто, що забрати з інтернату свого племінника. В місті, і взагалі навкруги, війна. Точних географічних назв у романі немає, але зрозуміло, що мова йде про Дебальцеве. Січень-лютий 2015-го. Українська армія залишає позиції, на її місце приходить «рускій мір».

І до своїх, і до чужих Паша ставиться однаково підозріло. Принаймні на початку його страшної триденної подорожі туди і назад. Герой «Інтернату» — це начебто збірний образ українського цивільного. До влади довіри немає. До війська — теж. Паша раптом розуміє, що його примітивне життя до війни мало свій шарм и сенс, до яких тепер жадає повернутися. Хочется, щоб війна шла собі далі без нього. Щоб його самого залишили в спокої. Але ситуація час від часу вимагає робити непростий ініціативний вибір.

Інтернат і його мешканці — це, можливо, сам Донбас. Подібні аналогії провести не важко. Не особливо він приємний цей інтернат і його мешканці, якщо подивитися збоку. Але люди, як і скрізь, є нормальні, а є мудаки. Просто не треба робити швидких висновків і вчитися жити разом. Говорити один одному правду і поважати за це.

Роман безумовно психологічно важкий. Перед цим я читав спогади Олександра Данилюка, тому в моїй уяві реальні події мов би нашаровувались на художні. Хоча, здалося, що не особливо-то історія Жадана вийшла надуманою. Занадто сильно болить, щоб додатково щось вигадувати.

Реклама

Комментарий?..

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход / Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход / Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход / Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход / Изменить )

Connecting to %s