«Безбарвний Цкуру Тадзакі та роки його прощі»

Ckuru_Tadzaki

Як я люблю Акуніна загалом за його характерний стиль, так я люблю Муракамі за його специфічного головного героя. Від книжки до книжки цей герой, в принципі, не змінюється зовсім. Це чоловік. Середніх літ або молодий. Не те щоб красень, але і не поганець. Спокійний, зосереджений, професіональний. Любить просту і смачну їжу (нерідко сам справно готує). Слухає класичну музику і джаз. А якщо це герой більш ранніх творів — то любить ще окремі треки класичного року чи рок-н-ролу.

Головна, як на мене, риса героя Муракамі — здатність приймати світ і події такими, якими вони є. Навіть якщо трапилася справжня трагедія або коїться якась незрозуміла чортівня. Герой не стане занадто довго рефлексувати, відчайдушно заламувати руки і віддаватися емоціям, а буде вперто, послідовно намагатися змінити ситуацію на краще. Відновити баланс.

Це майже супергероїчна властивість у нашому хаотичному світі.

Можу помилятися (через те що банально забув подробиці інших романів), але мені здалося, що в «Безбарвному Цкуру…» Муракамі вперше робить свого герой по-справжньому безпорадним. Начебто той поводить себе все як завжди. Але вміння бачити речі такими, якими вони є, і намагання точно збалансувати елементи свого життя на шальках умовних внутрішніх терезів йому вже не допомагають як раніше. Ззовні — майже чистий повсякденний дзен, а в середині — вічна мерзлота, яку герой сам розтопити не спроможній.

«Безбарвний Цкуру…» демонструє, що приваблива впевнена самодостатність не є запорукою щастя. І як би там не було людині хороше з самою собою, їй все одно потрібен хтось ще.

Реклама

Комментарий?..

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход / Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход / Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход / Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход / Изменить )

Connecting to %s