“Безбарвний Цкуру Тадзакі та роки його прощі”

Ckuru_Tadzaki

Як я люблю Акуніна загалом за його характерний стиль, так я люблю Муракамі за його специфічного головного героя. Від книжки до книжки цей герой, в принципі, не змінюється зовсім. Це чоловік. Середніх літ або молодий. Не те щоб красень, але і не поганець. Спокійний, зосереджений, професіональний. Любить просту і смачну їжу (нерідко сам справно готує). Слухає класичну музику і джаз. А якщо це герой більш ранніх творів – то любить ще окремі треки класичного року чи рок-н-ролу.

Головна, як на мене, риса героя Муракамі – здатність приймати світ і події такими, якими вони є. Навіть якщо трапилася справжня трагедія або коїться якась незрозуміла чортівня. Герой не стане занадто довго рефлексувати, відчайдушно заламувати руки і віддаватися емоціям, а буде вперто, послідовно намагатися змінити ситуацію на краще. Відновити баланс.

Це майже супергероїчна властивість у нашому хаотичному світі.

Можу помилятися (через те що банально забув подробиці інших романів), але мені здалося, що в “Безбарвному Цкуру…” Муракамі вперше робить свого герой по-справжньому безпорадним. Начебто той поводить себе все як завжди. Але вміння бачити речі такими, якими вони є, і намагання точно збалансувати елементи свого життя на шальках умовних внутрішніх терезів йому вже не допомагають як раніше. Ззовні – майже чистий повсякденний дзен, а в середині – вічна мерзлота, яку герой сам розтопити не спроможній.

“Безбарвний Цкуру…” демонструє, що приваблива впевнена самодостатність не є запорукою щастя. І як би там не було людині хороше з самою собою, їй все одно потрібен хтось ще.

Advertisements

Коментар?..

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s